Tegoroczna Konferencja delegatów planowana jest na 22 kwietnia o godz. 10.00 Delegatów prosimy o zarezerwowanie terminu. Oficjalne zawiadomienia zostaną rozesłane pocztą.
Opłaty 2023 – propozycja
Zarząd zaproponował podniesienie stawki opłat za użytkowanie działki w 2023 roku do kwoty 1,40 zł za m2 plus 6 zł składki członkowskiej. Planowana podwyżka wynosi 10 gr i jest spowodowana rekordowym wzrostem cen. Ostatecznie decyzję o wysokości opłat podejmie Konferencja Delegatów na wiosennym posiedzeniu.
Spotkanie w sprawie elektryfikacji
Zapraszamy na spotkanie informacyjno-konsultacyjne w sprawie elektryfikacji, które odbędzie się 17 września 2022 r. (sobota) o godz. 10.00 w auli Zespołu Szkół (dawny Chemik) przy ul. Czereśniowej 4e.
Będziemy omawiać koncepcję elektryfikacji oraz możliwe sposoby jej przeprowadzenia. Liczymy na Państwa głosy i pomysły.
Mamy nadzieję, że uda się nam wypracować propozycję, która zadowoli jak najwięcej działkowców.
Klucze do bram
Klucze do bram można wypożyczać w biurze w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 8-15. Kaucja za wypożyczenie klucza wynosi 50 zł.
Opłaty 2022 – aktualizacja
Stawka opłat za użytkowanie działki w 2022 roku wyniesie 1,30 zł za m2 plus 6 zł składki członkowskiej. Podwyżka wynosi 5 gr i jest spowodowana wzrostem cen energii oraz stawek za wywóz śmieci.
Dodatkowo w 2022 r. Konferencja Delegatów uchwaliła jednorazową opłatę na instalację monitoringu i wyznaczeniu miejsc składowania śmieci w łącznej kwocie 20 zł od działki (po 10 zł na monitoring i 10 zł na ogrodzenie).
Prąd na działce
Do 15 majaprzedłużamy termin zgłaszania się chętnych do podłączenia prądu do działek.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny z członkami komisji:
Piotr Kurdziel 606 655 797
Artur Mamys 723 249 613
Bieżące informacje na temat elektryfikacji są publikowane na stronach ROD Stilon:
stilon.gorzowpzd.pl
oraz
facebook.com/RODStilon
Zachęcamy także do dołączenia do zamkniętej grupy na FB tylko dla naszych działkowców.
Uruchomienie wodociągów
Na dzień 11 kwietnia planowane jest uruchomienie wodociągów w naszych ogrodach. Dlatego prosimy o montaż brakujących zaworów i sprawdzenie zamknięcia już zamontowanych.
Wywóz śmieci
Pojemniki na śmieci dostępne będą do 31 października. W okresie od 1 listopada do 1 kwietnia obowiązuje zakaz wyrzucania śmieci.
Prąd na działce – cz. 2
Możemy już podać nieco informacji na temat podłączenia prądu.
Aktualnie mamy 430 deklaracji i codziennie spływają nowe. W najbliższych dniach będziemy składali wniosek do Enei o określenie warunków przyłączenia. Po ich otrzymaniu projektant wykona projekt wraz z kosztorysem i będziemy mogli podać przybliżony koszt inwestycji dla każdego chętnego działkowca.
Gdy większość zadeklarowanych wcześniej osób potwierdzi chęć udziału w inwestycji, przygotujemy wniosek inwestycyjny dla konferencji delegatów, którzy ostatecznie zdecydują czy rozpoczynamy inwestycję.
W międzyczasie będziemy starać się uzyskać dodatkowe finansowanie z urzędu miasta, Polskiego Związku Działkowców i środków europejskich. Jeśli ktoś z Państwa ma w tych sprawach jakiekolwiek doświadczenie, to zapraszamy do współpracy.
Wyłączenie wodociągów
Przypominamy, że 15 października zostaną wyłączone wodociągi na wszystkich terenach.

